RecipesBlogProducers
Contact us
Sign up
Abel & ColeAbel & Cole
£0.00
  • Fresh & chilled
    • Fruit & veg
      • Fruit & veg boxes
      • Fruit
      • Vegetables
      • Salad
      • Fresh herbs & spices
      • British fruit & veg
      • Seasonal stars
      • Fruit & veg bundles
      • Flower & garden
      • This week's box contents
      • Fruit & veg offers
    • Meat & fish
      • Meat & fish boxes
      • Fish & seafood
      • Chicken & poultry
      • Turkey & goose
      • Duck
      • Beef
      • Pork
      • Lamb & goat
      • Wild game & venison
      • High welfare meat
      • Meat alternatives
      • Meat & fish offers
    • Dairy & dairy alternatives
      • Milk
      • Eggs
      • Cheese
      • Yogurt
      • Butter & spreads
      • Cream & desserts
      • Dairy alternatives
      • Dairy & dairy alternative offers
    • Chilled
      • Fruit juice & drinks
      • Charcuterie
      • Delicatessen
      • Pies, pastries & quiches
      • Ready meals & pastas
      • Soups
      • Meat alternatives
      • Chilled offers
    • Free from & vegan
      • Milk alternatives
      • Yogurts
      • Ready meals
      • Pies & tarts
      • Soups
      • Delicatessen & dips
      • Drinks
      • Free from & vegan offers
    • Recipe kits
      • Weekly changing
      • Fortnightly changing
      • Monthly changing
      • Christmas Feast Boxes Recipe Kit
      • See all
    • Club Zero refills
      • Milk & milk alternatives
    • Fresh & chilled offers
      • See all fresh & chilled offers
  • Pantry
    • Food cupboard
      • Rice, pasta & pulses
      • Tins & jars
      • Cooking sauces
      • Oils & vinegars
      • Cooking ingredients
    • Breakfast
      • Breakfast cereals
      • Jam, honey & spreads
      • Tea & coffee
    • Chocolate, biscuits & snacks
      • Biscuits & crackers
      • Chocolate
      • Crisps & snacks
      • Dried fruit, nuts & seeds
    • Supplements
      • Vitamins
      • Protein powders
      • Superfood powders
      • Extracts
      • Functional Drinks
      • Oils
    • Home baking
      • Flour
      • Sugar & syrups
      • Baking essentials
    • Free from & vegan
      • Milk alternatives
      • Pasta, noodles & grains
      • Condiments & cooking sauces
      • Crisps, chocolate & snacks
      • Spreads & syrups
      • Cereals
      • Bread
      • Home baking
      • Drinks
    • Club Zero refills
      • Milk alternatives & drinks
      • Rice, pasta & pulses
      • Cooking ingredients
      • Porridge & cereals
      • Chocolate & snacks
      • Nuts, seeds & dried fruit
    • Pantry offers
      • See all pantry offers
  • Bakery
    • Bread
      • Sourdough
      • White
      • Brown & wholemeal
      • Seeded & grain
      • Rye & spelt
      • Rolls & baguettes
      • Bake at Home
      • Sliced
      • Unsliced
    • Bagels, wraps & pittas
      • Bagels
      • Pittas & wraps
    • Cakes & patisserie
      • Cakes
      • Cookies & bites
      • Hot cross buns
      • Muffins & scones
      • Pastries
      • Tarts
    • Gluten-free
      • Bread
      • Cakes & baked goods
    • Bakery offers
      • See all bakery offers
  • Household
    • Toiletries & body care
      • Shower gel & soap
      • Hair care
      • Skin care
      • Body care
      • Dental care
      • Period care
      • Supplements
      • Gifting
    • Laundry
      • Washing powders & liquids
      • Fabric conditioners
      • Refills
    • Dishwasher & washing up
      • Washing up
      • Dishwasher
      • Refills
      • Sponges & brushes
    • Bathroom & cleaning cupboard
      • Bathroom & toilet cleaners
      • Kitchen cleaners
      • Multi purpose cleaners
      • Floor cleaners
      • Cloths, sponges & gloves
      • Toilet roll
    • Kitchen essentials
      • Reusable containers
      • Bin liners & bags
      • Tissues
      • Food wraps, bags & foils
    • Homeware
      • Glassware
      • Dining & tableware
      • Lunchboxes & bottles
      • Soft furnishings & accessories
      • Gifting & decorations
      • Candles & home fragrance
    • Flowers & garden
      • Flowers
      • Plants
      • Seeds & bulbs
      • Compost, feed & gardening
      • Bird & wildlife care
      • Pots & vases
    • Pet
      • Cat & kitten
      • Dog & puppy
      • Pet accessories & bathing
    • Club Zero refills
      • Laundry
      • Washing up
      • Multi-purpose cleaners
      • Storage
    • Household offers
      • See all household offers
  • Drinks
    • Soft drinks & water
      • Soft drinks & water
      • Sparkling drinks
      • Kefir & kombucha
      • Fruit juice
      • Wellness drinks
    • Tea, coffee & hot chocolate
      • Tea
      • Coffee
      • Hot chocolate
    • Beers, wines & spirits
      • Wine
      • Beer & lager
      • Champagne & fizz
      • Cider
      • No & low alcohol
      • Spirits
    • Drinks offers
      • See all drinks offers
  • Favourites
    • See your favourites
    • New in
      • New in
        • See all new in
      • Inspiration
        • Oktoberfest
        • Halloween
        • Future Food
        • Best Value Bundles
        • Gifting
        • Last chance
        • Organic Essentials
      • Club Zero refills
        • Fresh & chilled
        • Pantry
        • Household
      • Favourites
        • See all favourites
      • Recipe inspiration
        • Recipes
        • Recipe kits
    • Offers
      • Offers
        • See all offers
      • 3 for £18
        • Italian Meal Deal
          • See all
        • Favourites on offer
          • See all favourites on offer
      • Christmas
        • Christmas dinners
          • Starters & nibbles
          • Turkey & mains
          • Fruit & veg
          • Christmas feast recipe boxes
          • Trimmings
        • Veggie & vegan
          • Main course
          • Party food
          • Desserts & bakery
          • Chocolates
        • Desserts & bakery
          • Desserts
          • Bakery
        • Cheese & antipasti
          • Cheese
          • Charcuterie
          • Smoked salmon
          • Pies
          • Pâté
          • Olives
          • Houmous
          • Chutneys & oils
          • Crackers & biscuits
        • Drinks
          • Soft drinks
          • Wine
          • Champagne & fizz
          • Beer
          • Cider
          • Spirits
          • Low & no alcohol
        • Chocolate & confectionery
          • Advent calendars
          • Chocolate
          • Confectionery
          • Selection boxes
          • Stocking fillers
          • Truffles
        • Gifts & hampers
          • Stocking fillers
          • Gifts
          • Hampers
          • Plants & flowers
        • Home, wreaths & decorations
          • Decorations & soft furnishings
          • Flowers, plants & wreaths
          • Gifting, cards & wrapping
          • Homeware
        • Christmas sale
          • See all
        • New in
          • See all
      • This week's boxes
      • Refer a friend
      • About us
      • Jobs
      • Blog
      • Office groceries
      • Packaging Promise
      • Contact us
      • FAQ
      • Recipes
      • Sustainability
      • Modern slavery statement
      • Refund & return policy
      • Cookie settings

      Love veg, recipes & news?

      We will send you weekly emails full of our latest sustainable picks, exciting offers, recipes and other related news. You can of course opt out at any time. You can see our full privacy policy here.

      Privacy & Cookies

      Terms & Conditions

      © 2026 Abel & Cole ltd

      organics@abelandcole.co.uk

      03452 62 62 62

      MON to FRI: 9 AM - 5 PM

      Search Results

      Showing 19 products

      1. Home
      2. /
      3. Search results
      Strawberry Compote
      Strawberry Compote (315g)Coteaux Nantais
      4.7 (53)
      £4.80(£1.52 per 100g)

      COM04 (9594)

      Strawberry & Banana Coconut Milk Yogurt Tubes
      Strawberry & Banana Coconut Milk Yogurt Tubes (5 x 40g)COCOS
      4.8 (16)
      £3.65(73p each)

      DY252 (12636)

      offer
      Strawberry Yogurt
      Strawberry Yogurt (4 x 110g)Yeo Valley
      4.6 (10)
      £2.80£2.24(56p each)
      20% off

      DY263 (13080)

      Strawberry, Coconut Milk Yogurt Alternative
      Strawberry, Coconut Milk Yogurt Alternative (400g)COCOS
      4.8 (26)
      £5.95(£1.49 per 100g)

      DY218 (11919)

      Strawberry, Banana & Purple Carrot Smoothie
      Strawberry, Banana & Purple Carrot Smoothie (4 x 180ml)Pip Organic
      4.8 (19)
      £4.50(62.5p per 100ml)

      FJSBC (9113)

      Strawberry Soya Yogurt Alternative
      Strawberry Soya Yogurt Alternative (400g)Sojade
      4.6 (18)
      £2.60(65p per 100g)

      SY30 (9248)

      Strawberry Kefir Yoghurt
      Strawberry Kefir Yoghurt (450g)Brown Cow Organics
      4.9 (64)
      £3.60(80p per 100g)

      Silver winner at Taste of the West 2022

      DY242 (12397)

      Strawberry Jam
      Strawberry Jam (340g)Abel & Cole
      4.6 (92)
      £4.75(£1.40 per 100g)

      PJA05 (1648)

      Strawberry & Raspberry Fromage Frais
      Strawberry & Raspberry Fromage Frais (6 x 45g)Little Yeos
      4.7 (18)
      £2.45(90.7p per 100g)

      DY82 (5743)

      Award Winning
      Live Strawberry Drinking Yogurt
      Live Strawberry Drinking Yogurt (500ml)Court Lodge
      4.6 (37)
      £4.15(83p per 100ml)

      Great Taste Awards Winner 2020

      SMO04 (1638)

      Strawberry Coconut Milk Kefir
      Strawberry Coconut Milk Kefir (200ml)COCOS
      4.2 (16)
      £3.00(£1.50 per 100ml)

      DY221 (11922)

      Strawberry Protein, Almond Yogurt Alternative, B Corp, Non-Organic
      Strawberry Protein, Almond Yogurt Alternative, B Corp, Non-Organic (350g)Nush
      5 (1)
      £3.50(£1.00 per 100g)

      AY02 (17674)

      Strawberry & Blackcurrant Juice
      Strawberry & Blackcurrant Juice (4 x 180ml)Pip Organic
      4.8 (36)
      £4.50(62.5p per 100ml)

      FJSB (4839)

      Strawberry Nectar
      Strawberry Nectar (75cl)Coteaux Nantais
      4.5 (17)
      £5.60(74.7p per 100ml)

      PJU57 (11633)

      Strawberry Coconut Milk Yogurt Alternative
      Strawberry Coconut Milk Yogurt Alternative (125g)COCOS
      4.1 (9)
      £2.80(£2.24 per 100g)

      DY224 (11925)

      Bundle
      Drinking Yogurt Bundle (Natural & Strawberry)
      Drinking Yogurt Bundle (Natural & Strawberry) (2 x 500ml)Court Lodge
      5 (4)
      £6.20(62p per 100ml)

      DY231 (11894)

      offer
      Cool Mint Oil & Strawberry Dental Stick for Medium Dogs
      Cool Mint Oil & Strawberry Dental Stick for Medium Dogs (7 Sticks)Edgard & Cooper
      £3.95£3.16(45.1p each)
      20% off

      PT137 (18267)

      Fruity Pavlova Jam
      Fruity Pavlova Jam (220g)Abel & Cole
      5 (5)
      £3.55(£1.61 per 100g)

      PJA27 (15327)

      Super Strawb Juice, B Corp, Non-Organic
      Super Strawb Juice, B Corp, Non-Organic (300ml)Daily Dose
      4.5 (6)
      £3.50(£1.17 per 100ml)

      FJ053 (16138)