RecipesBlogProducers
Contact us
Sign up
Abel & ColeAbel & Cole
£0.00
  • Fresh & chilled
    • Fruit & veg
      • Fruit & veg boxes
      • Fruit
      • Vegetables
      • Salad
      • Fresh herbs & spices
      • British fruit & veg
      • Seasonal stars
      • Fruit & veg bundles
      • Flower & garden
      • This week's box contents
      • Fruit & veg offers
    • Meat & fish
      • Meat & fish boxes
      • Fish & seafood
      • Chicken & poultry
      • Turkey & goose
      • Duck
      • Beef
      • Pork
      • Lamb & goat
      • Wild game & venison
      • High welfare meat
      • Meat alternatives
      • Meat & fish offers
    • Dairy & dairy alternatives
      • Milk
      • Eggs
      • Cheese
      • Yogurt
      • Butter & spreads
      • Cream & desserts
      • Dairy alternatives
      • Dairy & dairy alternative offers
    • Chilled
      • Fruit juice & drinks
      • Charcuterie
      • Delicatessen
      • Pies, pastries & quiches
      • Ready meals & pastas
      • Soups
      • Meat alternatives
      • Chilled offers
    • Free from & vegan
      • Milk alternatives
      • Yogurts
      • Ready meals
      • Pies & tarts
      • Soups
      • Delicatessen & dips
      • Drinks
      • Free from & vegan offers
    • Recipe kits
      • Weekly changing
      • Fortnightly changing
      • Monthly changing
      • Christmas Feast Boxes Recipe Kit
      • See all
    • Club Zero refills
      • Milk & milk alternatives
    • Fresh & chilled offers
      • See all fresh & chilled offers
  • Pantry
    • Food cupboard
      • Rice, pasta & pulses
      • Tins & jars
      • Cooking sauces
      • Oils & vinegars
      • Cooking ingredients
    • Breakfast
      • Breakfast cereals
      • Jam, honey & spreads
      • Tea & coffee
    • Chocolate, biscuits & snacks
      • Biscuits & crackers
      • Chocolate
      • Crisps & snacks
      • Dried fruit, nuts & seeds
    • Supplements
      • Vitamins
      • Protein powders
      • Superfood powders
      • Extracts
      • Functional Drinks
      • Oils
    • Home baking
      • Flour
      • Sugar & syrups
      • Baking essentials
    • Free from & vegan
      • Milk alternatives
      • Pasta, noodles & grains
      • Condiments & cooking sauces
      • Crisps, chocolate & snacks
      • Spreads & syrups
      • Cereals
      • Bread
      • Home baking
      • Drinks
    • Club Zero refills
      • Milk alternatives & drinks
      • Rice, pasta & pulses
      • Cooking ingredients
      • Porridge & cereals
      • Chocolate & snacks
      • Nuts, seeds & dried fruit
    • Pantry offers
      • See all pantry offers
  • Bakery
    • Bread
      • Sourdough
      • White
      • Brown & wholemeal
      • Seeded & grain
      • Rye & spelt
      • Rolls & baguettes
      • Bake at Home
      • Sliced
      • Unsliced
    • Bagels, wraps & pittas
      • Bagels
      • Pittas & wraps
    • Cakes & patisserie
      • Cakes
      • Cookies & bites
      • Hot cross buns
      • Muffins & scones
      • Pastries
      • Tarts
    • Gluten-free
      • Bread
      • Cakes & baked goods
    • Bakery offers
      • See all bakery offers
  • Household
    • Toiletries & body care
      • Shower gel & soap
      • Hair care
      • Skin care
      • Body care
      • Dental care
      • Period care
      • Supplements
      • Gifting
    • Laundry
      • Washing powders & liquids
      • Fabric conditioners
      • Refills
    • Dishwasher & washing up
      • Washing up
      • Dishwasher
      • Refills
      • Sponges & brushes
    • Bathroom & cleaning cupboard
      • Bathroom & toilet cleaners
      • Kitchen cleaners
      • Multi purpose cleaners
      • Floor cleaners
      • Cloths, sponges & gloves
      • Toilet roll
    • Kitchen essentials
      • Reusable containers
      • Bin liners & bags
      • Tissues
      • Food wraps, bags & foils
    • Homeware
      • Glassware
      • Dining & tableware
      • Lunchboxes & bottles
      • Soft furnishings & accessories
      • Gifting & decorations
      • Candles & home fragrance
    • Flowers & garden
      • Flowers
      • Plants
      • Seeds & bulbs
      • Compost, feed & gardening
      • Bird & wildlife care
      • Pots & vases
    • Pet
      • Cat & kitten
      • Dog & puppy
      • Pet accessories & bathing
    • Club Zero refills
      • Laundry
      • Washing up
      • Multi-purpose cleaners
      • Storage
    • Household offers
      • See all household offers
  • Drinks
    • Soft drinks & water
      • Soft drinks & water
      • Sparkling drinks
      • Kefir & kombucha
      • Fruit juice
      • Wellness drinks
    • Tea, coffee & hot chocolate
      • Tea
      • Coffee
      • Hot chocolate
    • Beers, wines & spirits
      • Wine
      • Beer & lager
      • Champagne & fizz
      • Cider
      • No & low alcohol
      • Spirits
    • Drinks offers
      • See all drinks offers
  • Favourites
    • See your favourites
    • New in
      • New in
        • See all new in
      • Inspiration
        • Oktoberfest
        • Halloween
        • Future Food
        • Best Value Bundles
        • Gifting
        • Last chance
        • Organic Essentials
      • Club Zero refills
        • Fresh & chilled
        • Pantry
        • Household
      • Favourites
        • See all favourites
      • Recipe inspiration
        • Recipes
        • Recipe kits
    • Offers
      • Offers
        • See all offers
      • 3 for £18
        • Italian Meal Deal
          • See all
        • Favourites on offer
          • See all favourites on offer
      • Christmas
        • Christmas dinners
          • Starters & nibbles
          • Turkey & mains
          • Fruit & veg
          • Christmas feast recipe boxes
          • Trimmings
        • Veggie & vegan
          • Main course
          • Party food
          • Desserts & bakery
          • Chocolates
        • Desserts & bakery
          • Desserts
          • Bakery
        • Cheese & antipasti
          • Cheese
          • Charcuterie
          • Smoked salmon
          • Pies
          • Pâté
          • Olives
          • Houmous
          • Chutneys & oils
          • Crackers & biscuits
        • Drinks
          • Soft drinks
          • Wine
          • Champagne & fizz
          • Beer
          • Cider
          • Spirits
          • Low & no alcohol
        • Chocolate & confectionery
          • Advent calendars
          • Chocolate
          • Confectionery
          • Selection boxes
          • Stocking fillers
          • Truffles
        • Gifts & hampers
          • Stocking fillers
          • Gifts
          • Hampers
          • Plants & flowers
        • Home, wreaths & decorations
          • Decorations & soft furnishings
          • Flowers, plants & wreaths
          • Gifting, cards & wrapping
          • Homeware
        • Christmas sale
          • See all
        • New in
          • See all
      • This week's boxes
      • Refer a friend
      • About us
      • Jobs
      • Blog
      • Office groceries
      • Packaging Promise
      • Contact us
      • FAQ
      • Recipes
      • Sustainability
      • Modern slavery statement
      • Refund & return policy
      • Cookie settings

      Love veg, recipes & news?

      We will send you weekly emails full of our latest sustainable picks, exciting offers, recipes and other related news. You can of course opt out at any time. You can see our full privacy policy here.

      Privacy & Cookies

      Terms & Conditions

      © 2026 Abel & Cole ltd

      organics@abelandcole.co.uk

      03452 62 62 62

      MON to FRI: 9 AM - 5 PM

      Search Results

      Showing 18 products

      1. Home
      2. /
      3. Search results
      offer
      Blood Orange Kombucha
      Blood Orange Kombucha (250ml)Equinox
      4.9 (18)
      £2.00(80p per 100ml)
      4 for £6.75 on Equinox Kombucha Cans

      FJ043 (13987)

      offer
      Fiery Ginger Kombucha
      Fiery Ginger Kombucha (250ml)Equinox
      4.9 (27)
      £2.00(80p per 100ml)
      4 for £6.75 on Equinox Kombucha Cans

      FJU99 (9665)

      offer
      Sicilian Orange & Yuzu Kombucha
      Sicilian Orange & Yuzu Kombucha (275ml)Equinox
      4.7 (81)
      £2.55(92.7p per 100ml)
      3 for £6 on Equinox Kombucha bottles

      FJ047 (14110)

      offer
      Wild Berry Kombucha
      Wild Berry Kombucha (275ml)Equinox
      4.7 (51)
      £2.55(92.7p per 100ml)
      3 for £6 on Equinox Kombucha bottles

      FJU44 (7662)

      offer
      Raspberry & Elderflower Kombucha
      Raspberry & Elderflower Kombucha (275ml)Equinox
      4.7 (60)
      £2.55(92.7p per 100ml)
      3 for £6 on Equinox Kombucha bottles

      FJU45 (7663)

      offer
      Pineapple & Mango Kombucha
      Pineapple & Mango Kombucha (250ml)Equinox
      4.4 (12)
      £2.00(80p per 100ml)
      4 for £6.75 on Equinox Kombucha Cans

      FJ044 (13988)

      offer
      Sicilian Lemon Kombucha
      Sicilian Lemon Kombucha (250ml)Equinox
      4.7 (62)
      £2.00(80p per 100ml)
      4 for £6.75 on Equinox Kombucha Cans

      FJ135 (15492)

      offer
      Ginger Kombucha
      Ginger Kombucha (275ml)Equinox
      4.8 (89)
      £2.55(92.7p per 100ml)
      3 for £6 on Equinox Kombucha bottles

      FJU43 (7661)

      offer
      Sicilian Lemon Kombucha
      Sicilian Lemon Kombucha (275ml)Equinox
      4.7 (62)
      £2.55(92.7p per 100ml)
      3 for £6 on Equinox Kombucha bottles

      FJ045 (14108)

      Changes weekly
      Equinox Kombucha Subscription
      Equinox Kombucha Subscription (1 x 250ml)
      4.8 (17)
      £1.90(76p per 100ml)

      Subscribe & save and every week you will receive a different 250ml can of kombucha from Equinox

      KC01 (10031)

      offer
      Raspberry & Elderflower Kombucha
      Raspberry & Elderflower Kombucha (250ml)Equinox
      4.6 (29)
      £2.00(80p per 100ml)
      4 for £6.75 on Equinox Kombucha Cans

      FJ002 (9657)

      Raspberry & Elderflower Kombucha
      Raspberry & Elderflower Kombucha (750ml)Equinox
      4.9 (18)
      £5.00(66.7p per 100ml)

      FJ041 (13782)

      Ginger Kombucha
      Ginger Kombucha (750ml) Equinox
      4.7 (27)
      £5.00(66.7p per 100ml)

      FJ040 (13781)

      offer
      Pink Grapefruit & Guava Kombucha
      Pink Grapefruit & Guava Kombucha (275ml)Equinox
      4.9 (99)
      £2.55(92.7p per 100ml)
      3 for £6 on Equinox Kombucha bottles

      FJU61 (8312)

      Sicilian Lemon Kombucha
      Sicilian Lemon Kombucha (750ml)Equinox
      4.7 (62)
      £5.00(66.7p per 100ml)

      FJ136 (15482)

      offer
      Cola & Lime Kombucha
      Cola & Lime Kombucha (250ml)Equinox
      4.5 (10)
      £2.00(80p per 100ml)
      4 for £6.75 on Equinox Kombucha Cans

      FJ134 (15481)

      Bundle
      Equinox Kombucha Bundle
      Equinox Kombucha Bundle (2 x 750ml)Equinox
      4.9 (10)
      £9.10(£4.55 each)

      Save compared to buying separately

      KB01 (15498)

      offer
      Turmeric, Lemon & Ginger Kombucha
      Turmeric, Lemon & Ginger Kombucha (275ml)Equinox
      4.9 (48)
      £2.55(92.7p per 100ml)
      3 for £6 on Equinox Kombucha bottles

      FJR17 (16015)